Barzani: Artık Teklif ve Önergelere Kapalıyız! - Bilgi Destesi

En Son

Pazar, Eylül 24, 2017

BilgiDestesi

Barzani: Artık Teklif ve Önergelere Kapalıyız!

Barzani: Artık Teklif ve Önergelere Kapalıyız!

Irak Kürt Yerel İdaresi öncüsü Mesud Barzani, referandum konusunda yapılacak olan öneri ve tekliflere artık kapalı oldukları ve referandumu yapacaklarını izah etti.

Kürdistan’ı kurmak için harekete geçen Irak Kürt Yerel İdaresi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani, son dakika medya izahı yaparak kendilerine karşı referandumun iptal edilmesi konusunda önergeler ve tekliflerin artık kendileri için ehemmiyetsiz olduğunu izah etti. Irak Kürt Yerel İdaresi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani, artık diğer ırklar ile Kürtlerin beraber yaşayamayacak olduğunu, Kürdistan’ı kuracak olduklarını ve referanduma gidecek olduklarını dile getirerek, ucunda ölüm bile olsa bu referandumdan vazgeçmeyecek olduklarını izah etti. Referandumun yapılması ile beraber nihayetinde ölümün dahi olsa kendilerinin bunu bilseler bile geri adım atmayacakları ile ilgili dünyaya net ileti veren Barzani, Türkiye ile ilişkilerin referandumdan etkilenmemesini umduğunu izah etti.

TEHDİT DİLİ KULLANAN TÜRK YETKİLİLERE İLETİ

Irak Kürt Yerel İdaresi (IKBY) Başkanı Mesud Barzani, Türkiye ile ilişkilerin iyi vaziyette kalmasını umduğuna değinerek, Türk yetkililer tarafından kendilerine yönelik tehdit dilinin kullanılmaması gerektiğini izah etti. Türkiye’nin ve diğer ırkların tehditlerini kabul etmediklerini izah eden Barzani, bu iletisinin tüm Türk yetkililere açık bir şekilde erişmesi ve anlamasını ümit ettiğine değinerek, kendilerine yönelik tehditler yöneltilmemesi ile ilgili ikazda bulundu.

AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ VE İNGİLTERE ÇÖZÜM SUNMADI

Barzani referandum konusunda AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ ve İngiltere’den gelecek alternatif çözüm önerileri için vaktinde buna açık olduklarını söylemişti. Ancak Barzani son izahında bunun artık kendileri için ehemmiyetsiz olduğunu ve her ne koşulda olursa olsun referandumun gerçekleşeceğini söyledi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder