1001 Paragraf Soru Bankası Nasıl? [Eleştiri] (Evrensel İletişim Yayınları)

Merhaba saygıdeğer Bilgidestesi.com okuyucuları.Bu yazımızda Evrensel İletişim Yayınları nın geçen aylarda çıkardığı 1001 Paragraf Soru Bankası kitabını yorumlayacağım.Bu eleştiri tamamen kendi kanımcadır.

Soru bankasını bitirmeye yaklaştım.Ancak buna harcadığım vakti başka bir paragraf kitabına harcasaydım daha fazla soru çözmüş ve daha az takılmış olacaktım.
Çünkü kitabın birçok sayfası yazım bozukluğu ile dolu.Cümlelerin çoğu devrik cümle ve açık değil.

Ayrıca bazı paragraflarda cümlelerin çok uzun ve anlamsız olduğunu belirtmek isterim.Bu durum bende kitabın acelece çıkartıldığı ve güzel bir denetimden geçmediği fikrini uyandırıyor.Çoğu paragrafta siyasi görüşlere veya gündemdeki konuları taraflı bir şekilde eleştirmelere yer veriliyor.Bazı kişiler açıkça iğneleniyor.

Cümlelerin yüklemleri ile özneleri veya aradaki bağlaçları uyumsuzluk içinde.

Öğrenciler bir paragrafı okuyunca anlamayıp o bozuk olan cümleleri defalarca tekrar okumaya ve kendince anlamlandırmaya çalışmakla  zaman kaybediyor.
Önceki söylediklerimde belirttiğim gibi: bu kanaatler benim kanaatlerimdir.
Kötü eleştiri çevrede de var

Diğer öğrencilerden eleştiri var!

Sadece kendim ile kısıtlı kalmayarak TYT-YKS’e hazırlanan diğer öğrencilere de sorduğumda aynı şekilde aldıklarından pişman olduklarını ve oldukça zaman kaybına uğradıklarını söylüyorlar.

Amacım yayınevinin kalitesini düşürmek amacıyla sosyal medyada kötü propaganda yapmak değildir.Dünyadaki tüm insanların görüşünü hakaret etmeden özgürce belirtebileceğini söyleyebilirim.
8 thoughts on “1001 Paragraf Soru Bankası Nasıl? [Eleştiri] (Evrensel İletişim Yayınları)

  1. Kesinlikle bende çözmeye çalışıyorum ama dili hiç açık değil ve bir paragrafı en az 3. Kez okuduğum bile oluyor daha yarısındayım ama bırakıcağım

  2. Hocam ben aldım kitabı çözdüm, henüz bitirmedim ama paragraf çözmekten zevk aldıran bir kitap, bir soruyu yanlış yaptığınızda neden yanlış yaptığınızı anlamaya çalışırken ufkunuz genişliyor ve aklınız gelişiyor. Kitabın varoluşu bile zekanızı artırmaya yetiyor. İnsanlar kendinden emin bir şekilde çözüp çok yanlış yaptığını görünce karalamaya çalıştıklarını düşünüyorum. Dediğim gibi kitabı bitirmedim ama en azından kitabın 1/3'ü için bunları söyleyebilirim.

  3. Yukarıda da belirttiğim gibi.İnsanın yanlışını anlaması farklı bir şey ama bu kitapta çok fazla yanlış var.Bu da demek oluyor ki özen gösterilmemiş sırf para için çıkarılmış bir kitap.Ve böyle kitaplardan yarar beklemek doğru olmaz.Saygı ve sevgiyle…

  4. Kaliteli kitaplar ile çalışmayı asla bırakmayın.Verimli çalışacağınız 10 sorunun yerini,verimsiz çalışacağınız 100 soru tutmaz emin olun.Başarılar.
    Saygı ve sevgi ile…
    Sitedeki TYT Matematik Denemesini öneririm 🙂

  5. Paragrafta yapı kısmında cevap anahtarları yanlış soru sayi sıralaması yok cümleler gerçekten düşük kalitede aldığıma pişman oldum doğrusu sınavda öğrencilerin yanında böyle mi duruyorsunuz kitapların iyi denetlenmesi gerekiyor

  6. Ben beğenmedim paragrafta yapı kısmının 3. Testinden itibaren konu nerdeyse bitene kadar cevap anahtarı yanlış, doru sıralaması yanlış, 4.sorudan sonra 12. Soru geliyor başları gerçekten harika ama bu yapı kısmı yüzünden verdiğim paraya acıyorum almayın arkadaşlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.