1001 Paragraf Soru Bankası Nasıl? [Eleştiri] (Evrensel İletişim Yayınları)

tarafından
117
1001 Paragraf Soru Bankası Nasıl?  [Eleştiri]  (Evrensel İletişim Yayınları)
Merhaba saygıdeğer Bilgidestesi.com okuyucuları.Bu yazımızda Evrensel İletişim Yayınları nın geçen aylarda çıkardığı 1001 Paragraf Soru Bankası kitabını yorumlayacağım.Bu eleştiri tamamen kendi kanımcadır.

Soru bankasını bitirmeye yaklaştım.Ancak buna harcadığım vakti başka bir paragraf kitabına harcasaydım daha fazla soru çözmüş ve daha az takılmış olacaktım.
Çünkü kitabın birçok sayfası yazım bozukluğu ile dolu.Cümlelerin çoğu devrik cümle ve açık değil.

Ayrıca bazı paragraflarda cümlelerin çok uzun ve anlamsız olduğunu belirtmek isterim.Bu durum bende kitabın acelece çıkartıldığı ve güzel bir denetimden geçmediği fikrini uyandırıyor.Çoğu paragrafta siyasi görüşlere veya gündemdeki konuları taraflı bir şekilde eleştirmelere yer veriliyor.Bazı kişiler açıkça iğneleniyor.

Cümlelerin yüklemleri ile özneleri veya aradaki bağlaçları uyumsuzluk içinde.

Öğrenciler bir paragrafı okuyunca anlamayıp o bozuk olan cümleleri defalarca tekrar okumaya ve kendince anlamlandırmaya çalışmakla  zaman kaybediyor.
Önceki söylediklerimde belirttiğim gibi: bu kanaatler benim kanaatlerimdir.
Kötü eleştiri çevrede de var

Diğer öğrencilerden eleştiri var!

Sadece kendim ile kısıtlı kalmayarak TYT-YKS’e hazırlanan diğer öğrencilere de sorduğumda aynı şekilde aldıklarından pişman olduklarını ve oldukça zaman kaybına uğradıklarını söylüyorlar.

Amacım yayınevinin kalitesini düşürmek amacıyla sosyal medyada kötü propaganda yapmak değildir.Dünyadaki tüm insanların görüşünü hakaret etmeden özgürce belirtebileceğini söyleyebilirim.