Bebekleri Güneşten Korumak

Bebekleri Güneşten Korumak
Bebek cildi daha tam olarak gelişmemiş ve büyümüş bir insanla mukayese ettiğinde çok daha ince olduğundan, hiçbir bebek direk güneş ışınlarına maruz kalmamalıdır. Bebekler, ilk günden itibaren güneşin zarar veren ışınlarına karşı savunmalıdırlar. 
Bebekler ve çocuklar, sıcak günlerde, güneşten koruyan kremler kullanılmış olsa da,hava bulutlu olsa da saat 11.00 ile saat 16.00 arası saatlerde güneşe çıkarılmamalıdır. 
Deniz kenarında olunduğunda deniz suyu bir ayna gibi güneş ışığını yansıttığından, plajdaki kumlar da yansıtıcı özellik gösterdiklerinden, bu saatler içerisinde, gölgede durulacaksa bile bebekler deniz kenarına götürülmemelidir.. Aynı koşullar kış aylarında kar olan bölgelerde güneş kendini gösterdiğinde de ortaya çıkar, kar güneş ışığını yoğun olarak yansıtır. 
Yoğun güneş ışığına maruz kalmak, ileri yaşlarda ortaya çıkabilecek cilt kanseri hastalığının en önemli sebebi olduğundan, güneş ışınlarından korumak önemlidir. 

Biz anne ve babaların küçüklük dönemleriyle mukayese ettiğinde, atmosferin, güneşin zararlı ultaviyole ışınlarından dünyayı koruyan ozon tabakası son zamanlarda daha güçsüz olduğundan, güneşten cilt koruma ürünleri daha da büyük önem kazanmaktadır.
Bebeklerde cilt üstünde oluşturduğu film tabakasıyla zararlı ultraviyole ışınlarını yansıtarak büyük etki gösteren, mineral filtre özelliği sağlayan koruyucu kremler kullanılmalıdır. Erişkinler için olan ürünlerde kimyevi filtre özelliği gösteren ürünler kullanılabilmektedir.Bu tarz ürünler çocuklarda ve bebeklerde cilt alerjilerini tetikleyebilir. Bebeklerde mineral filtre özelliği aranmalıdır. Bebekler için seçenek dilecek ürünler en az 25 koruma etmenli olmalıdırlar. Bu ürünler parfüm ve boya içermemelidir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.