Göğüs İltihabı (Mastit) Nedir? Belirtileri ve Çözümleri

BilgiDestesi.com olarak bu yazımızda sizlere Göğüs İltihabı olan Mastit’in nedenlerini,belirtilerini ve bunun çözümünü açıklayacağız.Eğer siz de bu sorunu yaşıyorsanız bu yazıyı okumak size iyi gelecektir.

Göğüs İltihabı(Mastit) Nedir?

Göğüs dokusunun iltihaplanmasıdır. Eğer hızlı bir biçimde çözümlenmezse enfeksiyona dönüşebilir. Göğüs iltihabı; çözümlenmemiş angorjmandan, tıkalı kanallardan, ağrılı ve çatlak göğüs uçlarından kaynaklandığı gibi, belirli bir nedeni olmaksızın da ortaya çıkabilir.

Belirtileri Nelerdir?

Göğsün üzerinde kırmızı bir benek görülebilir, bu nokta sıcak ve narin olabilir. Ateş ve ağrılı grip türü de bir belirti olabilir.

Çözümü Nedir?

Emzirmeye devam edin. Göğüsleri boşaltmak ve süt akışının devamlılığı çok mühimlidir. Sık emzirme ve göğüslerin tamamen boşaltılmasını sağlamak göğüs iltihabının çözümlenmesinde oldukça etkilidir. İyi bir emzirme tekniği de çözümlemeye yardımcı olacak ve yeniden oluşumunu engelleyecektir.

Ilık kompres emzirmeden önce ve sonra rahatlatıcıdır ve süt akışını sağlar. Problem devam ediyorsa, emzirmeye uygun antibiyotik kullanabilmeniz için lütfen doktorunuza başvurun.

NOT: Mastitin ilk belirtileri, sık emzirme ve her emzirmede her iki göğsün boşaltımıyla hemen kaybolabilir.

Kaynak: Avent Emzirme Rehberi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.