Sağlıklı Kilo Nasıl Alınır? Doğal Yollarla-İlaçsız Kilo Nasıl Alınır 2017

Aşırı kilolu olmak kadar aşırı zayıf olmak da sıhhat problemlerine kapı aralayabilmekte. Bu problemlerin başında ise saç dökülmesi, çöküntü, halsizlik ve cilt kuruluğunun yanında bayanlarda regl problemlerinin görülmesine bile sebebiyet verebilir. Çok zayıf kişilerin merak ettiği nasıl kilo alınır sualinin yanıtı aslında çok çeşitlidir. Şimdi sizlere bu konu hakkındaki tavsiyelerimizi sunuyoruz. Son zamanlarda zayıflığı tanımlarken kişinin vücut yağ oranına bakılmaktadır. Bu yağ oranı bayanlarda 9 ve 10 kilogram altında, erkeklerde de 7 ile 8 kg altında ise kişi zayıf olarak adlandırılmaktadır. Yağ oranınızın bu değerlerde veyahut daha altında olması halinde öncelikle bu vaziyetin nedenleri saptamalıdır.

Nasıl kilo alınırdiyenlerdenseniz ve rastgele bir sıhhat probleminiz yok ise kilo artışı için öncelikle beslenme alışkanlıklarınızı değiştirmeniz gerekecektir. Bununla beraber sıhhatsiz bir şekilde kilo alımına kapı aralayan atıştırmalıklar (fastfood tarzı beslenme) ve bol kalorili yiyecekler önerilmemektedir. Bu yiyeceklerin içerisinde bulunan yağ ve şeker oranı oldukça yüksektir ve kilo almayı beklerken değişik sıhhat meseleleri yaşamanıza da neden olabilir. Ayrı olarak aşırı yağlı besinler tokluk hissinizi artırdığı için iştahınızı da ortadan kaldıracaktır.

Çok Zayıfım Nasıl Kilo Alınır Diyenlere Tavsiyeler

Şimdi ise sizlere nasıl kilo alınır konusuyla alakalı en tesirli tavsiyelerimizi sunuyoruz;
 • Her öğünde, tükettiğiniz yiyeceklerin protein, karbonhidrat ve yağ oranlarını balansta tutmanız gerekir. Başka bir deyişle her besinden yeteri kadar tüketmelisiniz.
 • Günde 3 öğünle beraber ara öğünlerle de vücudunuzu desteklemelisiniz.
 • Beslenme alışkanlıklarınıza sıhhatli yağları da ilave etmenizi tavsiye ederiz. Bu yağlar içerisinde bilhassa Omega3 son derece yararlı bir yağ olduğu için balık tüketiminizi artırmanızda yarar var.
 • Ara öğünlerde meyvenin yanında kuruyemişlerden badem, ceviz ve fındık tüketebilirsiniz.
 • Gün içerisinde en az bir öğünde protein tüketimi yapmalısınız. Başka bir deyişle hindi, kırmızı et ve tavuk gibi besin kaynaklarını tüketmek son derece sıhhatlidir.
 • Yemeklerinizi yağda kızartmak yerine fırında pişirin. Veyahut tencere yemeği olarak hazırlayın.
 • Öğünlerde bolca salata tüketimi de yapabilirsiniz. Ayrı olarak içerisine mısır, susam, peynir ya da patates gibi ürünler katarak salatanızın kalorisini artırabilirsiniz.
 • Makarna ve ekmek tüketimini artırabilirsiniz.
 • Çorba tüketirken et suyu ya da krema ile birlikte karışım yaparak tüketmeniz de önerilir.
 • Asitli içeceklerin kaloriyi artırdığı bilinir ancak sağlıklı bir seçim olmadığı için seçenek edilmez. Bunun yerine süt ve meyve suyu gibi ürünler tüketebilirsiniz.
 • Tükettiğiniz besinlerin kalori miktarının yüksek olmasına dikkat edin. Bu arada besin değeri açısından da ihtiyacınız olacaktır.
Şayet sizlerde; alınan kaloriden daha fazlasını harcama, mineral eksiklikleri, gaitada parazit ve endokrin sistemi konusunda bir rahatsızlık yok ise hızlı bir şekilde kilo alabilirsiniz. Nasıl kilo alınır ile ilgili ilk olarak kalori hesabı yapmanızı öneriyoruz. Bu konuda uzmanlarında görüşlerinden faydalanmakta fayda var. Sözgelimi; günde 2500 kalori almanız gerekecek ve bu kaloriyi 3 öğünde almaya çalışırsanız yanlış bir uygulama yapmış olursunuz. Mideniz bu vaziyete daha hazır olmadığı için ağır ağır midenizi büyütmeniz başka bir deyişle beslenmeyi günde 6 öğüne yaymanız daha uygun olacaktır.
Neden Spor Yapmalısın?
Nasıl kilo alınır konusundaki tavsiyelerimiz yalnızca bunlarla hudutlu değil. Yemeklerinizde tüm porsiyonlarınızı büyüterek başlayabilirsiniz. Bu konuda size tavsiyemiz ilk evrede yarım porsiyon olarak artış yapmanızdır. Yemeklerinizde protein, karbonhidrat ve yağ oranlarını balansta tutun. Bunlarla birlikte egzersiz yapmaktan da kaçınmayın. Zira spor aktiviteleri sizin iştahınızı açan uygulamalardır. Ayrı olarak gün içerisinde bol bol su tüketmenizi öneriyoruz. Özellikle yemeklerden sonra tükettiğiniz besinlerin yağa dönüşmesi yerine ilk olarak su içmeniz ehemmiyetlidir.
Kilo Aldıran Besinler
Nasıl kilo alınır sualine vereceğimiz besinlerle alakalı cevaplar ile devam ediyoruz. Kilo aldıran yiyeceklerden de fazlasıyla istifade etmenizi tavsiye ederiz. Sözgelişi; bu konuda krema gibi kalorili besinleri yemeklerinizde ve çorbalarınızda kullanabilirsiniz. Yemeklerden sonra kuruyemiş tüketimine önem vermeniz gerekir. Gün içerisinde patates ve havuç tüketimini de artırabilirsiniz. Bununla beraber susam, peynir ve mısır tüketimini de artırın. 3 ana öğün ve 3 ara öğün yaparak midenizin boş kalmamasını sağlayabilir ve olması şart olan ideal kilonuza hızlı ve sıhhatli bir şekilde ulaşabilirsiniz. Uzmanlarında bu konudaki tavsiyelerine dikkat etmeli ve sıhhatli ve düzenli beslenerek olmanız şart olan kiloya erişebilirsiniz.
Sizler için nasıl kilo alınır uygulamalarından söz ettik. Sizler de bu teklifleri dikkate alarak hem sağlıklı bir şekilde kilo alabilir, hem de ilerleyen yaşlarda karşınıza çıkacak problemlerin önüne geçmiş olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.