Sanal alışveriş nasıl yapılır?

Sanal alışveriş nasıl yapılır?

Almayı düşündüğünüz ürünün ya da hizmetin verildiği elektronik ticaret sitesine bağlanın.Sanal mağazalar alıcının ürünü kolayca bulabileceği şekilde tasarlanmıştır. İstediğiniz ürünün bulunduğu reyona giderek ürünü seçin ve alışveriş sepetine koyun. Ürün seçiminiz bittikten sonra satın alma butonuna basın. Sanal mağazalar, alışverişinizin güvenliği için sizden müşteri numaranızı ve şifrenizi isteyecektir. Mağazadan ilk defa alışveriş yapıyorsanız, kişisel bilgilerinizi içeren bir form doldurarak müşteri numaranızı ve şifrenizi alabilirsiniz. Ürünün gönderilmesini istediğiniz adresi yazın. İstediğiniz ürünün
zamanında teslim edilmesi ve size ulaştırılırken kaybolmaması için adresinizi doğru vermeye dikkat edin. Daha sonra kredi kartı numaranızı ve kartınızın son kullanma tarihini doğru girdiğinizden emin olarak ödemenizi yapın.


Sanal alışveriş yapabilmek için nasıl bir bilgisayara ihtiyacım var?

Internet’te surf yapabildiğiniz herhangi bir bilgisayar ile sanal alışveriş yapabilirsiniz,fakat en üstün güvenlik için Internet Explorer 4 ve üzeri veya Netscape 4 ve üzeri bir tarayıcı program kullanmanızı tavsiye ederiz.

Sanal alışveriş yapabilmek için belirli bir bankanın Kredi Kartına sahip olmak zorunda mıyım?

Hayır. Sanal alışverişinizi her hangi bir bankadan aldığınız kredi kartınızı kullanarak yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.