Seb Browser Sınav Sistemi Nasıl Açılır? SEB Uzantılı Dosya Açma

Safe Exam Browser

Safe Exam Browser Nedir?

Yabancı Diller Yüksekokulu, Yıldız Teknik Üniversitesi (YTU) gibi onlarca üniversitenin ve okulun güvenlikli sınav yapmak için öğrencilerine sunduğu ve kullandığı ve dosyalarının .seb uzantılı dosyalar olduğu Safe Browser’ın nasıl kullanılacapını ve öğrencilerin sınava nasıl gireceğini konu ediniyoruz.

Safe Browser Exam Nasıl Kullanılır?

Örnek olarak Yıldız Üniversitesinin kullandığı sınav sistemini alacağız. İlk olarak Safe Exam Browser’ı yükleyeceğiz.

Safe Exam Browser Nasıl Kurulur?

Öncelikle buraya tıklayarak aşağıdaki ekrana ulaşacaksınız. Aşağıda 1 ve 2 olarak iki adet bağlantı karşınıza çıkacak. Bilgisayarınızda işletim sistemi olarak Windows kurulu ise birinci, bilgisayarınız Apple marka ise ikinci olarak gösterilen bağlantıya tıklayacaksınız.

Bilgisayarınıza bir dosya inecektir. İnen dosyanın içinde bulunan kurulum dosyasına tıklayarak diğer adımları geçin ve dosyayı bilgisayarınıza kurun.

Daha sonra size sınav için verilecek olan bir ayar dosyası olacaktır. Bu ayar dosyası üniversiteniz tarafından verilecektir. Verilen dosyayı Winrar programı ile açın. İçindeki “.seb” uzantılı dosyayı (örn:SebClientSettings.seb) masaüstünüze taşıyın.

Masaüstüne taşıdığınız dosyaya sağ tıkla tıklayarak “Birlikte Aç” seçeneğini seçin. Ve orada Safe Browser Exam programını seçin. Eğer çıkmazsa “Diğer Uygulamalarda Ara” seçeneğine tıklayarak en aşağıya inin ve “Masaüstü Uygulamalarınızda Arayın” seçeneğini seçerek Safe Browser Exam programını kurduğunuz yere gelerek onun Kısayolunu seçin ve açın.Karşınıza aşağıdaki ekran gelecektir.

Safe Exam Browser

Karşınıza yukarıdaki gibi ekran gelecektir. “Enter Password” yazan bu ekrana sınav saatinizde okulunuz tarafından verilen şifre ile giriş yaparak sınavınıza ulaşabilirsiniz.

Başarılar. İşinize yaradıysa paylaşarak destek olabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.