Seviyeye Göre YKS (TYT-AYT) Matematik Kaynak Önerileri

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı‘nın en önemli dersi olan Matematik dersinin önemi gittikçe artıyor. Bu sınavda Sayısal ve Eşit Ağırlık öğrencilerinin başarı sağlaması için kesinlikle Matematik Testinde başarılı olmak gerekiyor.

Matematik testini çözebilmek için ise yeni tarz sorular içerek ve zorluk seviyesi yeterli kaynaklardan çalışmamız gerekiyor. Eğer doğru kaynaklardan çalışılmazsa başarı sağlamak mümkün olmayabilir.

Kaynak önerilerine başlamadan önce belirtmek gerekir ki, sizin seviyenize göre bu kitapların zorluğu da değişebilir.

TYT Matematik mi önemli AYT Matematik mi?

YKS’de iki türlü Matematik testi karşımıza gelecek. İlki Temel Yeterlilik Testi (TYT) Matematik testi. İkincisi ise Alan Yeterlilik Testi (AYT) Matematik Testi.

Tabiki bu iki testin de katsayıları yüksek. Ancak bölümüne AYT ile gidecek bir öğrenci için AYT Matematik daha önemli oluyor. AYT Matematik öğrenciler tarafından daha zor görüldüğü için sınavda da yapılabilme oranı düşük oluyor. Tüm bunlara bağlı olarak AYT Matematik testinin katsayısının yükselmesine yani daha önemli hale gelmesine sebep oluyor.

TYT Matematik Kitap Önerileri

Kolay- Karekök 0, Birey A,

Orta- 345 TYT Matematik Soru Bankası, Birey B

Zor- Karekök AYT Matematik, Acil Matematik, Birey C,

AYT Matematik Kitap Önerileri

Kolay- Matematik Kulübü AYT Zor Matematik,Birey A

Orta- 345 AYT Matematik, Birey B

Zor- Acil AYT Matematik, Bilgi Sarmal AYT Matematik,Birey C

Matematik Konuları Hangi Kaynaklardan Çalışılır?

Matematiği Çap Yayınlarının veya Sonuç yayınlarının föylerinden çalışarak Konu+ Soru da yapabilir daha sonra ise en zor kaynaklara geçebilirsiniz.Faydasını göreceğinizden emin olabilirsiniz.

Dikkat!
Yukarıdaki “TYT-AYT Matematik Kitap Önerileri” konusunda bahsettiğimiz kitapların PDF dosyalarını buraya tıklayarak gideceğiniz siteden inceleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.