Sitemin Hiti Nasıl Artar? Siteme Bot Atmalı Mıyım?

Merhaba sayın okuyucular.
Bu yazımızda bir web sitesinin hitini nasıl artırabileceğinizi anlatacağım.
Bu konuyu birkaç alt başlığa ayırarak daha güzel anlatabiliriz.

Sizin de bildiğiniz gibi Google tüm dünyada en çok kullanılan ve en iyi arama motoru.Eğer konu Ziyaretçi artırmak ise bizim ilk amacımız doğal yollar ile Google sıralamalarında en üste çıkmaktır.

1.Özgün İçerik

Başta Google olmak üzere bütün arama motorları sitenizdeki yazıların ve görsellerin size ati olup olmadığına çok ama çok fazla önem vermektedir.Eğer bir web siteniz varsa ve yazılarınızı paylaşacaksanız o yazıların tamamen size ait olmasına çok büyük önem göstermenizde fayda var.Eğer yazıların bir kısmı veya tamamı size aitse bütün arama motorlarında web siteniz en alt sıralara düşecektir.Google den siteniz ceza bile yiyebilir.

2.Düzenli İçerik Paylaşımı

Yazılarınızın özgün olması kadar düzenli paylaşmanız da bir o kadar önemlidir.
Örneğin 10 tane yazı yazıp bir günde atmaktansa o yazıları planlayıp her gün aynı saatte paylaşmak daha mantıklı olacaktır.Google sizin bu disiplininizi kesinlikle görecek ve sizi üst sıralara taşıyacaktır.Bilgi Destesi olarak her gün sabah saat 10’da düzenli olarak yazı paylaşmaya gayret ediyoruz.

3.Uygun İçerik

Bir diğer konuya gelecek olursak içeriğinizin özgün olması kadar da başlığının sade ve tek cümlede her şeyi anlatacak şekilde olması da çok önemlidir.Başlığınızın dikkat çekmesi kesinlikle Google’nin gözünden kaçmayacak ve sizi üst sıralara yükseltecektir.

4.Mobil Dostu Tema

Sadece Masaüstü cihazlarda kullanılabilen temalar mobil cihazlarda sorun yaratıyor.Ziyaretçilerinizin ilgisini çekmeyen karmaşık bir tema sizin sıralamanızı ve ziyaretçi sayınızı çok fazla düşürecektir.Bu konuda web sitesi sahiplerinin çok ama çok dikkatli olması gerekmektedir.

5.Samimi Dil

Eğer yazılarınızda samimi ve içten bir dil kullanırsanız, ziyaretçilerinizin paylaşma oranı yükselecektir.Ziyaretçileriniz sizin sitenizi samimi olarak gördüğünde sürekli olarak sizin sitenize girip yazılarınızı okumak için can atacaktır.Bu da web sitenizin hitini artırmada çok önemli bir konudur.

6.Siteye Bot Atmak

Özellikle bu konuya değinmek istedim.Çünkü birçok web sitesi sahibi doğal olmayan yollarla (hatta ücret ödeyerek) web sitesine bot atmaya çalışıyor.
Google bu tür yollara başvuranlara çok büyük cezalar vermektedir.Özellikle Adsense kullanan web sitesi sahipleri bu işlere bulaşırsa, Google anında Adsense hesabını ömür boyu kapatacaktır.Google bütün sıralamalarda web sitesini diplere düşürerecek ve web sitesi sahibi önemli derecede pişmanlık yaşayacaktır.

Siz kesinlikle bu tür işlere bulaşmadan yukarıdaki saydığım şeyleri yapmaya çalışın.Kesinlikle Google size karşılığını verecektir.Siz asla yolunuzdan şaşmayın ve umudunuzu kesmeyin

Diğer yazılarımda ele almamı istediğiniz konuları yorumlarda belirtirseniz sizlere yardımcı olabilirim.

Eğer “Web sitem neden hit almıyor?” diyorsanız yorumlara yazabilirsiniz. Sitenizi inceleyip cevap vereceğimBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.